FEATURE WINNERS WEEK OF JULY 10-15

Sunday July 15

 

SLINGER SUPER SPEEDWAY

 

Limited Late Models:  KYLE CHWALA ( )

Midwest Sportsman:  RYAN GUTKNECHT ( )

Super Beez:  BRANDON TACKES ( )

Slinger Bees:  ZACH GREER ( )

Legends:  BAIDEN HESKETT ( )

Bandoleros:  KODY KING ( )

Figure 8's: NICK OSTBERG ( )

 

Saturday July 14

 

DELLS RACEWAY PARK

 

Super Late Models:  JONATHAN EILEN ( )

UMA Modifieds:  DENNY SCHOTT ( )

Outlaws:  STEVE ZOROMSKI ( )

Bandits:  LOGAN DELANEY ( )

 

ELKO SPEEDWAY

 

ARCA Racing Series:  GUS DEAN (1)

NASCAR Late Models:  CHRIS MAREK ( )

Thunder Cars:  ERIC CAMPBELL ( )

Power Stocks:  JOEY PRUSAK ( )

 

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY---RAINED OUT

 

JEFFERSON SPEEDWAY

 

Limited Late Models:  DALE NOTTESTAD ( )

Sportsman Feature #1:  CHRIS CHENOWETH ( )

Sportsman Feature #2:  TIM COLEY ( )

Internationals:  MIKE LAMBERT ( )

Road Warriors:  BILL SWEENEY ( )

Bandits:  CHAD OLDS ( )

Legends:  BAIDEN HESKETT ( )

 

LaCROSSE FAIRGROUNDS SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  COLE HOWLAND (1)

Sportsman:  TOM LUETHE ( )

Thunderstox:  BILL SCHOTT ( )

Street Stocks:  DAN FRYE ( )

Upper Midwest Vintage Racing Series:  LARRY BOLSTER ( )

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  JON REYNOLDS JR. ( )

Sportsman:  TERRANCE ROBINSON ( )

American Short Trackers:  SHANNON STULTZ ( )

 

Friday July 13

 

GOLDEN SANDS SPEEDWAY---RAINED OUT

 

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY

 

Mid-Ams:  LUKE BALDWIN ( )

Illini Midgets:  MARIO CLOUSER (1)

Street Stocks:  EDDIE LIGUE ( )

4 Cylinders:  SCOTT INGRAM ( )

Super Cups:  CONNOR KOSOWSKI ( )

 

MADISON INTERNATIONAL SPEEDWAY---RAINED OUT

 

NORWAY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  CHAD BUTZ (1)

Sportsman:  PRESTON WEDDEL ( )

Street Stocks:  TIM CHULTZ ( )

4 Cylinders:  

UTV:  

 

TOMAH-SPARTA SPEEDWAY---RAINED OUT

 

Thursday July 12

 

STATE PARK SPEEDWAY

 

Super Late Models:  LUKE FENHAUS ( )

Limited Late Models:  BROCK HEINRICH ( )

Pure Stocks:  BUTCHY SCHRAMM (1)

Mini Mods:  GEORGE SELIGER ( )

Mini Stocks:  AMANDA ROWE ( )

 

WISCONSIN INTERNATIONAL RACEWAY

 

Super Late Models:  STEVE APEL ( )

Limited  Late Models:  BRAISON  BENNETT ( )

Outlaw Late Models Feature #1:  TOM SPIROWSKI ( )

Outlaw Late Models Feature #2:  PETE BERKEN ( )

Super Stocks:  DAVE MEYERHOFER ( )

Sizzlin' 4's:  JUSTIN FICKEL ( )

Sport Trucks:  JASON PLUTZ ( )

Figure 8's:  CRAIG VANDEWETTERING ( )

 

Wednesday July 11

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

RoadRunners:  KEVIN MEMOLI ( )

Bandits:  NICK SCHMIDT ( )

Winged Women On Wheels:  ASHLEY MATTS ( )

 

Tuesday July 10

 

SLINGER SUPER SPEEDWAY---39TH ANNUAL SLINGER NATIONALS

 

Super Late Models:  TY MAJESKI ( )

Limited Late Modfels: ZACK RIDDLE ( )

FEATURE WINNERS WEEK OF JULY 3-8

Sunday July 8

 

SLINGER SUPER SPEEDWAY---PRELUDE TO THE NATIONALS

 

Limited Late Models:  ZACK RIDDLE ( )

Area Sportsman:  JAY KALBUS ( )

Midwest Sportsman:  RYAN GUTKNECHT ( )

Super Beez:  NICK SCHMIDT ( )

Slinger Bees:  MATT URBAN ( )

Figure 8's:  RICK BRUSKIEWICZ ( )

 

Saturday July 7

 

DELLS RACEWAY PARK

 

Limited Late Models:  NICK BEAVER (1)

UMA 602 Late Models:  DAN LENSING ( )

Sportsman:  JASON STARK ( )

Outlaws:  DYLAN DeLANEY ( )

Bandits:  CONRAD ROTHENBURGER (1) 

Legends:  DAVID McCALLA ( )

 

ELKO SPEEDWAY

 

Thunder Cars Feature #1:  DILLON SELLNER ( )

Thunder Cars Feature #2:  BRYCE BLOHM ( )

Power Stocks Feature #1:  JOE PRUSAK ( )

Power Stocks Feature #2:  PAUL HAMILTON ( )

Legends Feature #1:  BAIDEN HESKETT ( )

Legends Feature #2:  BAIDEN HESKETT ( )

 

JEFFERSON SPEEDWAY

 

Limited Late Models Feature #1:  DALE NOTTESTAD ( )

Limited Late Models Feature #2:  SHAUN SCHEEL ( )

Sportsman Feature #1:  RANDY BRUENIG ( )

Sportsman Feature #2:  JASON THOMA ( )

Internationals Feature #1:  MIKE LAMBERT ( )

Internationals Feature #2:  NOAH PANKOW ( )

Hobby Stocks Feature #1:  DUSTIN WARD ( )

Hobby Stocks Feature #2:  JIM TATE JR. ( )

Road Warriors Feature #1:  CHRIS GOTTSCHALK ( )

Road Warriors Feature #2:  CHRIS GOTTSCHALK ( )

Bandits Feature #1:  TYLER DESCHAINE ( )

Bandits Feature #2:  JEREMY BREDESON ( )

Bandoleros Feature #1:  KARTER STARK ( )

Bandoleros Feature #2:  JEVIN GURALSKI ( )

 

LaCROSSE FAIRGROUNDS SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  TY MAJESKI ( )

Sportsman:  TOM LUETHE ( )

Thunderstox:  TAYLOR DOBBS ( )

Street Stocks:  MATT MOORE ( )

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

Sportsman:  JOSH THEIRING (1)

Bandits:  BEN RUCKER ( )

Bandits Figure 8's:  CHARLIE SCHORK ( )

Super Cups:  PAYTON GLODOWSKI (1)

Northern Outlaw Vintage Series:  PAT HEANEY ( )

 

STATE PARK SPEEDWAY

 

TUNDRA  Super Late Models:  MARK MACKESY ( )

TUNDRA Limited Late Models:  TRAVIS VOLM ( )

Sportsman:  TRAVIS VOLM ( )

 

 

Friday July 6

 

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  EDDIE HOFFMAN ( )

Mid-Ams:  MATT CLEMENS ( )

Street Stocks:  DALLAS FRUEH ( )

4 Cylinders:  DAN SCHMEISSING ( )

Super Cups:  JAMIE DOMSKI ( )

 

MADISON INTERNATIONAL SPEEDWAY

 

Super Late Models:  TY MAJESKI ( )

NASCAR Late Models:  JEREMY MILLER ( )

Sportsman:  RAY HELLENBRAND ( )

Bandits:  NICK SCHMIDT ( )

 

MARSHFIELD MOTOR SPEEDWAY

 

CWRA Late Models Feature #1:  JEFF WEINFURTER ( )

CWRA Late Models Feature #2:  DAREK GRESS ( )

Modifieds:

Xtreme 4's:

Bandoleros:

2-Man Cruisers:

 

NORWAY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  JOHNNY SAUTER ( )

Sportsman:  JOE OSTERMANN ( )

Super Stocks:  RYAN WENDER ( )

Sport Trucks:  BRAD BARGLIND ( )

4 Cylinders:  ADAM FAULL ( )

 

TOMAH-SPARTA SPEEDWAY

 

Modifieds:  PAUL BROWN ( )

Sportsman:  TOM FARRA ( )

Midwest Dash Series:  PAUL FINCH ( )

Hornets:  LONNIE WOOD JR. ( )

Six Shooters:  TOM FARRA ( )

Bandoleros:  ALEC PARKER ( )

 

Thursday July 5

 

WISCONSIN INTERNATIONAL RACEWAY

 

Super Late Models:  JESSE OUDENHOVEN (1)

Limited Late Models:  BRYAN MONDAY ( )

Super Stocks:  RACHEL MEYERHOFER ( )

Sizzlin' 4's:  MIKE KLEIN ( )

Sport Trucks:  JASON PLUTZ ( )

Figure 8's:  TERRY VAN ROY ( )

 

Wednesday July 4

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

American Short Trackers:  AARON RUDE ( )

Road Runners:  CHAD LOUNSBERRY ( )

Original Sixers:  ZACH CICHON ( )

Winged Women On Wheels:  ASHLEY MATTS ( )

 

Tuesday July 3

 

LaCROSSE FAIRGROUNDS SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models Feature #1:  NICK PANITZKE ( )

NASCAR Late Models Feature #2:  STEVE CARLSON ( )

Sportsman:  STEVE BACHMAN ( )

Thunderstox:  BRAD WARTHAN (1)

Hornets:  JIMMY BJORKMANN ( )

Race In Total Darkness:  ADAM MOORE ( )

FEATURE WINNERS WEEK OF JUNE 27-JULY 1

Sunday July 1

 

SLINGER SUPER SPEEDWAY

 

Super Late Models:  DENNIS PRUNTY ( )

Limited Late Models:  JACK STERN ( )

Super Beez:  BRANDON TACKES ( )

Slinger Bees:  GARRETT KONRATH (1)

Figure 8's:  RYAN LOVALD ( )

 

Saturday June 30 

 

ELKO SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models Feature #1:  JACOB GOEDE ( )

NASCAR Late Models Feature #2:  OWIN GILES ( )

Thunder Cars Feature #1:  BRENT KANE ( )

Thunder Cars Feature #2:  ADAM WEIBUSCH ( )

Power Stocks Feature #1:  JULIE JORGENSON ( )

Power Stocks Feature #2:  PAUL HAMILTON ( )

 

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY

 

Illini Midgets:  BILLY HULBERT ( )

Street Stocks:  JOHN SENERCHIA ( )

4 Cylinders:  ZACH ORTZ (1) 

Super Cups:  CONNOR KOSOWSKI (1) 

 

JEFFERSON SPEEDWAY---RAINED OUT

 

LaCROSSE FAIRGROUNDS SPEEDWAY---RAINED OUT

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

ARCA Midwest Tour:  AUSTIN NASON ( )

NASCAR Late Models:  MICHAEL BILDERBACK ( )

Road Runners: CHAD LOUNSBERRY ( )

 

Friday June 29

 

GOLDEN SANDS SPEEDWAY

 

Super Late Models:  LUKE FENHAUS ( )

Super Stocks:  BRIAN WEINFURTER ( )

Pure Stocks:  DAN LAPINSKI ( )

4 Cylinder Stocks:  TOM ELSINGER ( )

4 Cylinder Mods:  SCOTT CIESIELSKI ( )

 

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  BILLY KNIPPENBERG ( )

Mid-Ams:  KENNY BENSON ( )

4 Cylinders:  DANIELLE DPBCZYK ( )

 

MADISON INTERNATIONAL SPEEDWAY

 

USAC Silver Crown Series:  KODY SWANSON (1)

Big 8 Series:  MICHAEL BILDERBACK ( )

 

NORWAY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  DILLON KRALOVETZ ( )

Sportsman:  JEFF SCHETTLER ( )

Street Stocks:  TIM SCHULTZ ( )

4 Cylinders:  KYLE McMAHON ( )

 

TOMAH-SPARTA SPEEDWAY

 

Modifieds:  DENNY SCHOTT ( )

Sportsman:  JIM HENDRICKS ( )

Hobby Stocks:  ANDY MOORE ( )

Midwest Dash Series:  PATRICK THICKE ( )

Hornets:  JEFF VAN RUDEN ( )

Six-Shooters:  MATT MOORE ( )

 

Thursday  June 28

 

STATE PARK SPEEDWAY

 

Super Late Models:  LUKE FENHAUS ( )

Limited Late Models:  BROCK HEINRICH ( )

Pure Stocks:  TRAVIS VOLM ( )

Mini Stocks:  AMANDA ROWE ( )

Mini Mods:  JAMES LEITZ ( )

 

WISCONSIN INTERNATIONAL RACEWAY

 

Super Late Models:  BOBBY KENDALL ( )

Limited Late Models:  TRAVIS RODEWALD ( )

Outlaw Late Models Feature #1:  TODD BAUMANN ( )

Outlaw Late Models Feature #2:  CORY KEMKES ( )

Super Stocks:  JEFF TREML ( )

Sizzlin' 4's:  ISAAC BRAY ( )

Sport Trucks:  JASON PLUTZ ( )

Figure 8's:  CRAIG VANDEWETTERING ( )

 

Wednesday June 27

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

FEATURE WINNERS WEEK OF JUNE 20-24

Sunday June 24

 

SLINGER SUPER SPEEDWAY

 

Super Late Models:  BRAD MUELLER (1)

Midwest Sportsman:  ERIC LINGFORD ( )

Area Sportsman:  JAY KALBUS ( )

Slinger Bees:  BRAD HELD ( )

Figure 8's:  RYAN LOVALD ( )

 

Saturday June 23

 

DELLS RACEWAY PARK

 

Super Late Models:  DALTON ZEHR ( )

Modifieds:  JERRY BLYSTONE ( )

Legends:  DAVID McCALLA ( )

 

ELKO SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models Feature #1:  MICHAEL OSTDIEK ( )

NASCAR Late Models Feature #2:  JACOB GOEDE ( )

Power Stocks Feature #1:  JULIE JORGENSON ( )

Power Stocks Feature #2:  DUSTIN MANN ( )

Legends Feature #1:  TRISTAN SWANSON ( )

Legends Feature #2:  BAIDEN HESKETT ( )

Bandoleros:  ADAM RATLIFF ( )

 

JEFFERSON SPEEDWAY

 

Limited Late Models:  SHAUN SCHEEL ( )

Sportsman:  BRADY LILLY ( )

Hobby Stocks:  LUCAS BUCKINGHAM ( )

Road Warriors:  BILL SWEENEY ( )

Bandits:  NICK SCHMIDT ( )

Bandoleros:  JEVIN GURALSKI ( )

 

LaCROSSE FAIRGROUNDS SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  NICK PANITZKE ( )

Sportsman:  CHRIS WEBER ( )

Thunderstox:  ADAM MOORE ( )

Hornets:  GARRETT THICKE ( )

 

MARSHFIELD MOTOR SPEEDWAY

 

Midwest Truck Series:  LUKE FENHAUS ( )

X-Treme 4's: STEVE HAUSER ( )

2-Man Cruisers:  TYLER KALATA ( )

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  JON REYNOLDS JR. (1)

Sportsman:  ADAM CARTWRIGHT ( )

American Short Trackers:  FRANC BELDOWSKI (5)

Road Runners:  ROBBY ROBINSON (3)

 

Friday June 22

 

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY---RAINED OUT

 

MADISON INTERNATIONAL SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  JOHN BAUMEISTER JR. ( )

Sportsman:  DAVE TRUTE ( )

Bandits:  NICK SCHMIDT ( )

Six Shooters:  STEVE BUNA ( )

 

NORWAY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  DALTON ZEHR ( )

Super Stocks:  TIM SCHULTZ ( )

Sportsman:  JOE OSTERMANN ( )

4 Cylinders:  CODY SKOG ( )

Sport Trucks:  JASON VAN HANDEL ( )

 

Thursday June 21

 

STATE PARK SPEEDWAY---FLIP MERWIN MEMORIAL

 

Super Late Models:  M G GAJEWSKI ( )

Limited Late Models:  TRAVIS VOLM ( )

Pure Stocks:  BRIAN SCHRAMM ( )

Mini Stocks:  ASHLEY SCHOONE (2)

Mini Mods:  GREG BLOUNT ( )

Bandoleros:  JEVIN GURALSKI ( )

 

WISCONSIN INTERNATIONAL RACEWAY

 

Super Late Models:  MAXWELL SCHULTZ ( )

Limited Late Models:  MIKE MEYERHOFER ( )

Super Stocks:  GEORGE SCHWALBACH ( )

Sizzlin' 4's:  JAKE PETERS ( )

Sport Trucks:  KYLEE VANDERMOSS ( )

Figure 8's:  TERRY VAN ROY ( )

 

Wednesday June 20

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

Road Runners:  ARLYN ROUSH ( )

Bandits:  TODD SNOW (1)

Original Sixers:  THOMAS ANDRUS ( )

Figure 8's:  NICK SCHNEIDER ( )

FEATURE WINNERS WEEK OF JUNE 13-17

Sunday June 17

 

SLINGER SUPER SPEEDWAY

 

Super Late Models:  BRAD KEITH (1)

Limited Late Models:  NICK EGAN (1)

Super Beez:  RICK SCHAEFER ( )

Slinger Bees:  MATT URBAN ( )

Figure 8's:  RICK BRUSKIEWICZ ( )

 

Saturday June 16

 

DELLS RACEWAY PARK

 

CWRA Super Late Models Feature #1:  MARK MACKESY ( )

CWRA Super Late Models Feature #2:  MARK MACKESY ( )

Limited Late Models:  KODY HUBRED (1)

Sportsman:  DAVE TRUTE ( )

Sport Trucks:  JASON PLUTZ ( ) 

Super Cups:  JAMIE DOMSKI ( )

 

ELKO SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models Feature #1:  ADAM BENZICK ( )

NASCAR Late Models Feature #2:  CAHD WALEN ( )

Power Stocks Feature #1:  JULIE JORGENSON (1)

Power Stocks Feature #2:  TAYLOR GOLDMAN ( )

Thunder Cars Feature #1:  JEREMY WOLFF ( )

Thunder Cars Feature #2:  BRYCE BLOHM ( )

Legends Feature #1:  TRISTAN SWANSON ( )

Legends Feature #2:  TIM BROCKHOUSE ( )

Bandoleros:  ALEX HARTWIG ( )

 

JEFFERSON SPEEDWAY

 

Limited Late Models:  MICHAEL GRUENEBERG ( )

Sportsman:  CHRIS CHENOWETH ( )

Road Warriors:  CHRIS GOTTSCHALK ( )

Internationals:  NEIL HIGGINS ( )

Hobby Stocks:  CHESTER WILLIAMS ( )

Legends:  AARON MOYER ( )

 

LaCROSSE FAIRGROUNDS SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  STEVE CARLSON ( )

Thunderstox:  JOHNNY GROSSKOPF (1)

Sportsman:  CHRIS WEBER ( )

Street Stocks:  BENJAMIN ARENDT (1)

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  MAX KAHLER ( )

Sportsman:  JOHNNY ROBINSON II ( )

Road Runners:  CHAD LOUNSBERRY ( )

American Short Trackers:  SHANNON STOLTZ (1)

Bandits:  KELSEY DOBBS ( )

 

Friday June 15

 

GOLDEN SANDS SPEEDWAY---RAINED OUT

 

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  RICKY BAKER ( )

Street Stocks:  TIM STEWART ( )

4 Cylinders:  ALEX TREPTOW ( )

 

MADISON INTERNATIONAL SPEEDWAY

 

ARCA Racing Series:  CHANDLER SMITH (1)

 

NORWAY SPEEDWAY---RAINED OUT

 

TOMAH-SPARTA SPEEDWAY---RAINED OUT

 

Thursday Jume 14

 

STATE PARK SPEEDWAY

 

Super Late Models:  JUSTIN MONDEIK ( )

Limited Late Models:  TRAVIS VOLM ( )

Pure Stocks:  CHAD DIETSCHE ( )

Mini Stocks:  KEVIN TESSMER ( )

Mini Mods:  DALE LOUZE ( )  

 

WISCONSIN INTERNATIONAL RACEWAY

 

Super Late Models:  CASEY JOHNSON ( )

Limited Late Models:  BRETT WENZEL ( )

Sport Mods:  BROCK SAUNDERS (1) 

Sport Trucks:  JASON PLUTZ ( )

Sizzlin' 4's:  DANNY CRASS ( )

Figure 8's:  CRAIG VANDEWETTERING ( )

 

Wednesday Jume 13

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

Road Runners:  CHAD LOUNSBERRY ( )

Bandits:  CASSIDY FRISCH ( )

Original Sixers:  THOMAS ANDRUS ( )

Winged Women On Wheels:  ASHLEY MATTS (1)

Road Runner Figure 8's:  NICK SCHNEIDER (1)

Bandits Figure 8's:  CHARLIE FRISCH (1)

FEATURE WINNERS WEEK OF JUNE 7-10

Sunday June 10

 

SLINGER SUPER SPEEDWAY---RAINED OUT

 

Saturday June 9

 

DELLS RACEWAY PARK

 

Limited Late Models:  NICK NOLDEN ( )

UMA Modifieds:  BILL PRIETZEL ( )

Outlaws:  JAMES STOREY ( )

Bandits:  CHRIS TOLLIVER ( )

Legends:  ETHAN ROSS ( )

 

ELKO SPEEDWAY---RAINED OUT

 

JEFFERSON SPEEDWAY

 

Limited Late Models:  MICHAEL GRUENEBERG (1)

Sportsman:  MARK DePORTER ( )

Internationals:  NICK SCHMIDT ( )

Hobby Stocks:  CHICO REIDNER (1)

Bandits:  TYLER DESCHAINE (1)

Bandeleros:  KARTER STARK ( )

 

LaCROSSE FAIRGROUNDS SPEEDWAY---RAINED OUT

 

MARSHFIELD MOTOR SPEEDWAY---TUNDRA SERIES ROUND 2

 

TUNDRA Super Late Models:  COLIN REFFNER (1)

Midwest Truck Series:  LUKE FENHAUS (1)

Sportsman:  

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  MAX BERGER ( )

American Short Trackers:  FRANK BELDOWSKI ( )

Bandits:  DUANE LOUNSBERRY ( )

 

Friday June 8

 

GOLDEN SANDS SPEEDWAY---RAINED OUT

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY---RAINED OUT

 

MADISON INTERNATIONAL SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  BOBBY WILBERG (1)

Sportsman:  ROBERT HANSBERRY JR. ( )

Bandits:  NICK SCHMIDT ( )

Bandeleros:  JEVIN GURALSKI ( )

 

NORWAY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  DALTON ZEHR ( )

Sportsman:  BOBBY LEWIS ( )

Super Stocks:  ANDY GERWIG ( )

Sport Trucks:  TANNER FICKEL ( )

4 Cylinders:

 

TOMAH-SPARTA SPEEDWAY

 

MDS:  WAYNE MAULSBY (1)

Hobby Stocks:  JEFFERY LaFAVE ( )

Sportsman:  MIKE BORCHARDT ( )

Modifieds: DERRIN SALO (1)

Hornets:  AARON HENDRICKS ( )

6 Shooters:  MATT MOORE ( )

 

Thursday June 7

 

STATE PARK SPEEDWAY

 

Super Late Models:  MIKE OLSON (1)

Limited Late Models:  DILLON MACKESY ( )

Pure Stocks:  CHAD DIETSCHE ( )

Mini Stocks:  KOLE FERGE ( )

Mini Mods:  GREG BLOUNT ( )

 

WISCONSIN INTERNATIONAL RACEWAY---THE RED RACE

 

Super Late Models:  KYLE CALMES ( )

Limited Late Models:  EDDIE MUENSTER (2) (2 Overall)

Outlaw Late Models Feature #1:  CORY KEMKES (1)

Outlaw Late Models Feature #2:  TRAVIS WILLING ( )

Super Stocks:  EVAN SANNES (1)

Sizzlin' 4's:  BRODY RIVEST ( )

Sport Trucks:  KYLEE VANDERMOSS ( )

Figure 8's:  CRAIG KRUEGER ( )

 

 

FEATURE WINNERS WEEK OF MAY 31-JUNE 3

Sunday June 3

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

4 Cylinder Enduro:  JAY ORR ( )

 

SLINGER SUPER SPEEDWAY

 

Super Late Models:  ALEX PRUNTY ( )

Limited Late Models:  BRIAN HOLTZ (1)

Super Beez:  STEVE ZOROMSKI (1)

Slinger Bees:  DALE KILEY-SCHAEFER (1)

American Super Cups:  JOEL SCHULZ (1)

Figure 8's:  WILLY VAN CAMP (1)

 

Saturday June 2

 

DELLS RACEWAY PARK---RAINED OUT

 

ELKO SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models Feature #1:  JACOB GOEDE ( )

NASCAR Late Models Feature #2:  CHRIS MAREK ( )

Power Stocks Feature #1:  DUSTIN TUMA ( )

Power Stocks Feature #2:  JASON MICHAUD ( )

Thunder Cars Feature #1:  JEREMY WOLFF ( )

Thunder Cars Feature #2:  DILLON SELLNER ( )

Legends Feature #1:  JON LEMKE ( )

Legends Feature #2:  BAIDEN HESKETT ( )

Bandeleros:  KODY KING ( )

 

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY

 

Mid-Am Stocks:  RON VANDEMEIR JR. ( )

Illini Midgets:  JIMMY ANDERSON (1)

4 Cylinders:  ALEX TRIPTOW (1)

 

JEFFERSON SPEEDWAY---RAINED OUT

LaCROSSE FAIRGROUNDS SPEEDWAY---RAINED OUT

 

Friday June 1

 

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  LARRY SCHULER ( )

Street Stocks:  JOHN SENERCHIA ( )

4 Cylinders:  KRISTI ODOM (1)

 

HAWKEYE DOWNS SPEEDWAY

 

Big 8 Series:  JEREMY MILLER (1)

 

MADISON INTERNATIONAL SPEEDWAY

 

Super Late Models:  JOHNNY SAUTER (1)

Midwest Truck Series:  TODD KLUEVER (1)

Super Cups:  ALEX ERTMANN (1)

 

NORWAY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  TOM LINDQUIST (1)

Super Stocks:  TIM SCHULTZ ( )

Sportsman:  JOE OSTERMANN ( )

Sport Trucks:  BRAD BARGLIND ( )

 

TOMAH-SPARTA SPEEDWAY

 

Modifieds:  DENNY SCHOTT ( )

Sportsman:  JASON STARTK ( )

Hobby Stocks:  JEFFREY LaFAVE (1)

Midwest Dash:  PATRICK THICKE (1)

Hornets:  ANDREW MOORE ( )

Six Shooters:  MATT MOORE ( )

 

Thursday May 31

 

WISCONSIN INTERNATIONAL RACEWAY

 

Super Late Models:  ANDY MONDAY (1)

Limited Late Models:  JESSE BERNHAGEN (1)

Super Stocks:  LARRY RAYGO (1)

Sizzlin' 4's:  MIKE KLEIN (1)

Sport Trucks:  BOBBY WAUTIER (1)

Figure 8's:  CRAIG VANDEWETTERING ( )

 

 

FEATURE WINNERS WEEK OF MAY 24-28

Monday May 28

 

GOLDEN SANDS SPEEDWAY

 

Super Late Models:  MIKE LICHTFELD (1)

Wisconsin Sport Trucks:  TOM KRUEGER (1)

American Super Cups:  PAYTOM GLODOWSKI (

 

Sunday May 27

 

SLINGER SUPER SPEEDWAY

 

Super Late Models:  DENNIS PRUNTY (3) (4 Overall)

Limited Late Models:  SHAUN SCHEEL (1) 

Sportsman:  JAKE SCHRAUFNAGEL (1)

Slinger Bees:  XACH GREER (1)

Figure 8's:  SCOTT GOETZKE (

 

Saturday May 26

 

DELLS RACEWAY PARK

 

Limited  Late Models:  NICK NOLDEN (2) (2 Overall)

UMA Modifieds:  JUSTIN OKRUHLICA (1)

Legends:  BAIDEN HESKETT (1) (3 Overall)

Outlaws:  JON PRESTON (1)

Bandits:  RON COPPERNOLL (1) ?

Bandoleros:  ALEX HARTWIG (1)

 

ELKO SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models Feature #1:  CHAD WALEN (1)

NASCAR Late Models Feature #2:  CHRIS MAREK (1)

Power Stocks Feature #1:  JOEY PRUSAK (

Power Stocks Featuer #2:  DARIN PATNODE (1)

Thunder Cars Feature #1:  ERIC CAMPBELL (1)

Thunder Cars Feature #2:  JEREMY WOLFF (1)

 

JEFFERSON SPEEDWAY

 

ARCA Midwest Tour:  PAUL SHAFER JR. (1)

Midwest Compact Touring Series:  BRANDON DeLACY (1)

Hobby Stocks:  JIM TATE JR. (

 

LaCROSSE FAIRGROUNDS SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  STEVE CARLSON (3) (3 Overall)

Sportsman:  JEFF THOMPSON (

Thunderstox:  ADAM MOORE (

Hornets:  BRANDON LAMOINE (

Queen Bees:  WENDY LIEBSCH (1)

 

MARSHFIELD MOTOR SPEEDWAY

 

CWRA Super Late Models Feature #1:  JEFF WEINFURTER (

CWRA Super Late Models Feature #2:  MARK MACKESY (

Pure Stocks:  TRAVIS VOLM (

Modifieds:  DARON FISH (

Xtreme 4's:  DERK HAUSER (1)

Two Man Cruisers: TYLER KALATA ( ) MICHAEL HELBACH ( )

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  MICHAEL BILDERBACK (

Sportsman:  HOWIE WARE (1)

American Short Trackers:  FRANC BELDOWSKI (3) (3 Overall)

Road Runners:  CHAD LOUNSBURY (

 

Friday May 25

 

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  ANTHONY DANTA (1)

Mid-Am Stocks:  CHAD PROCTOR (1)

Street Stocks:  RANDY WEESE (1)

4 Cylinders:  BUTCH IVERSON (1)

 

MADISON INTERNATIONAL SPEEDWAY---BADGERLAND CHALLENGE RD 1

 

Limited Late Models:  SHAUN SCHEEL (1) 

Sportsman:  ROBERT HANSBERRY JR. (1)

Hobby Stocks:  BRANDON ANGILIERI (1)

Midwest Compact Series:  BRANDON DeLACY (1)

Bandits:  DAVE SCHMIDT (1)

 

TOMAH-SPARTA SPEEDWAY---RAINED OUT

 

Thursday May 24

 

STATE PARK SPEEDWAY

 

Midwest Truck Series:  JAMES SWAN (2) (3 Overall)

Super Late Models:  JUSTIN MONDEIK (1)

Limited Late Models:  BROCK HEINRICH (2) (2 Overall)

Pure Stocks:  BRIAN SCHRAMM (2) (2 Overall)

Mini Stocks:  AMANDA ROWE (1)

Mini Mods:  ADAM ECKES (2) (2 Overall)

 

WISCONSIN INTERNATIONAL RACEWAY

 

Super Late Models:  ALEX STUMPF (1)

Limited Late Models:  EDDIE MUENSTER (1)

Outlaw Late Models Feature #1:  PETE BERKEN (1)

Outlaw Late Models Feature #2:  PETE BERKEN (2) (2  Overall)

Street Stocks:  RANDY THEIMER (1)

Sizzlin' 4's:  BRODY RIVEST (1)

Wisconsin Sport Trucks:  JASON PLUTZ (1)

Figure 8's:  CRAIG VANDEWETTERING (1)

 

FEATURE WINNERS WEEK OF MAY 18-20

Sunday May 20

 

SLINGER SUPER SPEEDWAY---ALAN KULWICKI MEMORIAL

 

Super Late Models:  ALEX PRUNTY (1)

Limited Late Models:  JACK STERN (1)

Super Beez:  TOM BERENS (2) (2 Overall)

Slinger Bees:  MARTY TACKES (1)

Figure 8's:  RYAN LOVALD (2) (2 Overall)

 

Saturday May 19

 

DELLS RACEWAY PARK

 

Limited Late Models:  NICK NOLDEN (1)

UMA Late Models:  RICK COPPERNOLL (1)

Sportsman:  DAVE TRUTE (1) (3 Overall)

Bandits:  McKAYLA ADAMS (1)

Outlaws:  DYLAN DELANEY (1)

 

ELKO SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models Feature #1:  BRYAN WROLSTEAD (1)

NASCAR Late Models Feature #2:  JACOB GOEDE (1) 

Power Stocks Feature #1:  TAYLOR GOLDMAN (1)

Power Stocks Feature #2:  JOE PRUSAK (1)

Thundercars Feature #1:  ERIC CAMPBELL (1)

Thundercars Feature #2:  DILLON SELLNER (1)

Legends Feature #1:  BADIEN HESKETT (1)

Legends Feature #2:  BADIEN HESKETT (2) (2 Overall)

Bandoleros:  KODY KING (1)

 

JEFFERSON SPEEDWAY

 

Limited Late Models:  DALE NOTTESTAD (1) 

Sportsman:  TERRY WANGSNESS (1)

Hobby Stocks:  JIM TATE JR.  (1)

Road Warriors:  CHRIS GOTTSCHALK (1)

Internationals:  MARK ENGLISH (1)

Legends:  AARON MOYER (1) 

 

LaCROSSE FAIRGROUNDS SPEEDWAY

 

NASCAR Late Model Feature #1:  STEVE CARLSON (1)

NASCAR Late Model Feature #2:  STEVE CARLSON (2) (2 Overall)

Sportsman:  ADAM OXBOROUGH (1)

Thunderstox:  KALEB HARDY (1)

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  ALEX PAPINI (3) (3 Overall)

Roadrunners:  ROBBY ROBINSON (1)

American Short Trackers:  AARON RUDE (2) (2 Overall)

Bandits:  BART BROCKMAN (1)

 

STATE PARK SPEEDWAY

 

ARCA Midwest Tour:  ANDREW MORRISSEY (1)

Limited Late Models:  MITCH STANKOWSKI (1)

Pure Stocks:  BRIAN SCHRAMM (1)

Mini Stocks:  ASHLEY SCHOONE (1)

Mini Mods:  ADAM ECKES (1)

 

Friday May 18

 

GOLDEN SANDS SPEEDWAY

 

CWRA Feature #1:  MARK MACKESY (1)

CWRA Feature #2:  DEREK GRESS (1)

Super Late Models:  COLIN SLIFE (1)

Super Stocks:  GREG BACK (1)

Pure Stocks:  DAN LAPINSKI (1)

4 Cylinder Stocks CHRIS TOLLIVER (1)

 

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  EDDIE HOFFMAN (1)

Mid-Am Stocks:  AARON SHELTON (1)

Street Stocks:  JOHN SENERCHIA (1)

4 Cylinders:  MATT CHESTER (1)

Super Cups:  

 

MADISON INTERNATIONAL SPEEDWAY---RAINED OUT

 

TOMAH-SPARTA SPEEDWAY

 

Midwest Dash Series:  GEORGE SELIGER (1)

Hobby Stocks JEFF LaFAVE JR. (1)

Modifieds:  PAUL BROWN (1)

Hornets:  JAMES JUNGET (1)

 

45 Different Winners In 52 Features. 110 Different Winners In 127 Features Overall

FEATURE WINNERS WEEK OF MAY 11-12

Sunday May 13

 

WISCONSIN INTERNATIONAL RACEWAY---TUNDRA SERIES ROUND 1

 

Super Late Models:  DENNIS PRUNTY (1) (3 Overall)

Limited Late Models Feature #1:  BRAISON BENNETT (1)

Limited Late Models Feature #2:  MIKE MEYERHOFFER JR. (1)

Sportsman Feature #1:  DAVE TRUTE (1) 

Sportsman Feature #2:  DAVE TRUTE (2) (2 Overall)

 

Saturday May 12

 

DELLS RACEWAY PARK---RAINED OUT

JEFFERSON SPEEDWAY---RAINED OUT

LaCROSSE FAIRGROUNDS SPEEDWAY---RAINED OUT

ROCKFORD SPEEDWAY---RAINED OUT

 

STATE PARK SPEEDWAY

 

Super Late Models: M G GAJEWSKI (1)

Limited Late Models:  BROCK HEINRICH (1)

Pure Stocks:  CHAD DIETCHE (1)

Mini Stocks:  GARRET STRACHOTA (1)

Mini Mods:  MIKE HEIDMAN (1)

 

WISCONSIN INTERNATIONAL RACEWAY---TUNDRA SERIES ROUND 1---PPD TO SUNDAY MAY 13

 

Friday May 11

 

GOLDEN SANDS SPEEDWAY---RAINED OUT

 

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  BILLY KNIPPENBERG (1)

Mid-Ams:  MATT CLEMENS (1)

Street Stocks:  EDDIE LIGUE (1)

4-Cylinders:  MATT BAIKIE (1)

 

TOMAH-SPARTA SPEEDWAY---RAINED OUT

 

12 Different Winners In 14 Features, 65 Different Winners In 75 Features Overall

FEATURE WINNERS WEEK OF MAY 4-6

Sunday May 6

 

MADISON INTERNATIONAL SPEEDWAY

 

ARCA Midwest Tour:  AUSTIN NASON (1)

Midwest Truck Series:  JAMES SWAN (1)

Mid-American Stock Car Series:  JAMES SWAN (1) (2 Overall)

 

SLINGER SUPER SPEEDWAY

 

Super Late Models:  DENNIS PRUNTY (2) (2 Overall)

Limited Late Models:  JON REYNOLDS JR. (2) (2 Overall)

Area Sportsman:  JASON THOMA (1) (2 Overall)

Slinger Bees:  MATT URBAN (1)

American Super Cups PAYTON GLODOWSKI (1)

Figure 8's:  SCOTT GOETZKE (1)

 

Saturday May 5

 

JEFFERSON SPEEDWAY

 

Limited Late Models:  STEPHEN SCHEEL (1)

Sportsman: MARK DePORTER (1)

Internationals:  SCOTT HOEFT (1)

Hobby Stocks:  PHILIP WUESTHOFF (1) (2 Overall)

Legends:  ETHAN ROSS (1)

Bandits:  NICK SCHMIDT (1) (2 Overall)

 

MARSHFIELD MOTOR SPEEDWAY---YELLOW RIVER RACING SERIES

 

Super Late Models:  JIM SAUTER JR. (1)

Xtreme 4's:  TIM HINTZ (1)

Bandits:  TOM LECHER (1)

Modifieds:  DARON FISH (1)

2 Man Cruisers:  WALTER MANCIL/JOEY KUHN (1)

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  MICHAEL BILDERBACK (1)

American Short Trackers:  FRANC BELDOWSKI (2) (2 Overall)

RoadRunners:  CHAD LOUNSBERRY (1)

Illini Midgets:  SCOTT KOERNER (1)

 

Friday May 4

 

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY 

 

Super Late Models:  BORIS JURKOVIC (1)

Mid-American Stock Cars:  RON VANDEMEIR JR. (1)

Street Stocks:  TIM STEWART (1)

4 Cylinders:  KYLE CARLSON (1)

 

21 Different Winners In 28 Features. 53 Different Winners in 61 Features

FEATURE WINNERS WEEK OF APRIL 28-29

Sunday April 29

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

Enduro: JAY ORR (1)

 

SLINGER SUPER SPEEDWAY

 

Super Late Models:  DENNIS PRUNTY (1)

Limited Late Models:  JON REYNOLDS JR. (1)

Super Beez:  TOM BERENS (1)

Slinger Bees:  BRANDON BERENS (1)

Figure 8's:  RYAN LOVALD (1)

 

TOMAH-SPARTA SPEEDWAY

 

Modifieds:  PAUL BROWN (1)

Sportsman: DEVIN SCHMIDT (1)

Hobby Stocks: PHILLIP WUESTHOFF (1)

Dash:  PATRICK THICKE (1)

Hornets: JIM SMITH (1)

6 Shooters: MATT MOORE (1)

 

Saturday April 28

 

GOLDEN SANDS SPEEDWAY---THE THAW

 

Super Late Models:  WYATT BROOKS (1)

Super Stocks:  JASON STARK (1) 

Pure Stocks:  KYLE GENETT (1)

4 Cylinder Stocks:  TIM HINTZ (1)

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  ALEX PAPINI (2) (2 Overall)

Sportsman:  JOHNNY ROBINSON II (1)

RoadRunners:  AUSTIN FOWLER (1)

American Short Trackers:  AARON RUDE (1)

 

19 Different Winners in 20 Features. 32 Different Winners in 33 Features Overall

 

FEATURE WINNERS  WEEK OF APRIL 21-22

Sunday April 22

 

DELLS RACEWAY PARK---ICEBREAKER 100

 

Super Late Models:  TY MAJESKI (1)

Great Northern Sportsman Series: JASON THOMA (1)

 

JEFFERSON SPEEDWAY

 

Impact Survival Series Enduro:  KYLE STARK (1)

 

LaCROSSE FAIRGROUNDS SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  NICK PANITZKE (1)

Sportsman:  CHRIS WEBER (1)

Thunderstox:  ADAM MOORE (1)

Street Stocks:  CLAYTON HAESSIG (1)

Hornets:  BRANDON LeMOINE (1)

 

Saturday April 21

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  ALEX PAPINI (1)

Sportsman:  ADAM CARTWRIGHT (1)

Road Runners:  ARLYN ROUSH (1)

American Short Trackers:  FRANC BELDOWSKI (1)

Bandits:  NICK SCHMIDT (1)

 

13 Different Winners in 13 Features