2017 TRACK CHAMPIONS

DELLS RACEWAY PARK

 

Limited Late Models:  NICK NOLDEN

Sportsman:  DAVE TRUTE

Modifieds:  MATT CLOSSEY

Outlaw Bandits:  GEORGE SPARKMAN

Bandits:  ABE BIRES

 

ELKO SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  JACOB GOEDE

Thunder Cars:  CONRAD JORGENSON

Legends:  DEREK LEMKE

Power Stocks:  DUSTY MANN

Hornets:  MICHAEL WACHS JR.

Bandeleros:  COLIN STOCKER

 

GOLDEN SANDS SPEEDWAY

 

Super Late Models:  MARK ESWEIN

Super Stocks:  TRAVIS VOLM

Pure Stocks:  MITCH STANKOWSKI

4 Cylinder Stocks:  BRETT BREITENFELDT

Outlaws:  SCOTT CIESIELSKI

Cruisers:  KUHN/MANCILL 

 

GRUNDY COUNTY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  BILLY KNIPPENBERG

Mid-American Stocks:  MATT CLEMENS

Street Stocks:  JOHN SENERCHIA

Pure Stocks:  MICHAEL TOBUCH

Pure Stocks Saturday:  SCOTT GAGEN

 

LaCROSSE FAIRGROUNDS SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  NICK PANITZKE

Sportsman:  RANDY HUMFELD

Street Stocks:  CHRIS SAMPSON

Thunderstox:  ADAM MOORE

Hornets:  MARK BORNITZ

Outlaws:  JASON BOLSTER

 

MADISON INTERNATIONAL SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  BOBBY WILBERG

Sportsman:  ROBERT HANSBERRY JR.

Bandits:  DAVE SCHMIDT

 

MARSHFIELD MOTOR SPEEDWAY

 

Super Late Models:  MICHAEL SAUTER

Super Stocks:  BRIAN WEINFURTER

Pure Stocks:  MITCH STANKOWSKI

Bandits:  BRANDON POLANSKY

Xtreme 4's:  GEORGE SELIGER

 

NORWAY SPEEDWAY

 

Super Late Models:  DILLON KRALOVETZ

Sportsman:  PRESTON WEDDLE

Super Stocks:  TIM SCHULTZ JR.

4 Cylinders:  CODY SKOG

Sport Trucks:  BRENT BARGLIND

 

ROCKFORD SPEEDWAY

 

NASCAR Late Models:  MICHAEL BILDERBACK

Sportsman:  CHAD SMITH

American Short Trackers:  ZACH RODRIGUEZ

Road Runners:  JOSH THIERING

 

ROCKFORD SPEEDWAY---WILD WEDNESDAYS

 

Road Runners:  JOSH THIERING

Bandits:  KELSEY DOBBS

Winged Women On Wheels:  DESTINY GENORE

Original Sixers:  GARY BALLARD 

Figure 8's:  RICH SCHINDERLING JR.

 

SLINGER SUPER SPEEDWAY

 

Super Late Models:  GARY LAMONTE

Limited Late Models:  RYAN GUTKNECHT

Midwest Sportsman:  RYAN GUTKNECHT

Area Sportsman:  PAUL WAGNER

Super Beez:  TOM BERENS

Slinger Bees:  MATT URBAN

Figure 8's:  WILLY VAN CAMP

 

STATE PARK SPEEDWAY

 

Super Late Models:  M G GAJEWSKI

Limited Late Models:  BROCK HEINRICH

Pure Stocks:  TRAVIS VOLM 

Mini Mods:  GEORGE SELIGER

Mini Stocks:  GARRETT STRACHOTA

Bandeleros:  KOLTON GURALSKI

 

WISCONSIN INTERNATIONAL RACEWAY

 

Super Late Models:  ANDY MONDAY

Limited Late Models:  TRAVIS RODEWALD

1/4 Mile Late Models:  CORY KEMKES

Sizzlin' 4's:  DAN THOMSON

Sport Trucks:  KYLE QUELLA

Figure 8's:  TERRY VAN ROY & CRAIG VANDEWETTERING

 

SERIES WINNERS

 

ARCA MIDWEST TOUR:  TY MAJESKI

BIG 8 SERIES:  MICHAEL BILDERBACK

RED, WHITE, & BLUE STATE CHAMPIONSHIPS:  BOBBY KENDALL

MIS TRIPLE CROWN CHALLENGE:  DAN FREDRICKSON

WISCONSIN CHALLENGE SERIES:  CHRIS WEINKAUF

CENTRAL WISCONSIN RACING ASSOCIATION:  FRANK NITZKE

CENTRAL WISCONSIN STEEL FRAME CHALLENGE:  KARL GENETT

TUNDRA SUPER LATE MODELS:  DALTON ZEHR

TUNDRA MIDWEST TRUCK SERIES:  JAMES SWAN

TUNDRA SPORTSMAN:  DAVE TRUTE

YELLOW RIVER RACING SERIES:  DALTON ZEHR

 

SIGNATURE EVENT WINNERS

 

ROCKFORD SPRING CLASSIC:  MICHAEL BILDERBACK

"THE THAW 100" GOLDEN SANDS SPEEDWAY: MIKE LICHTFELD

ICEBREAKER 100 DELLS RACEWAY PARK :  TY MAJESKI

JOE SHEAR CLASSIC:  ANDREW MORRISSEY

LYLE NABBEFELDT MEMORIAL DRP: SKYLAR HOLZHAUSEN (2)

ALAN KULWICKI MEMORIAL SLINGER:  CONRAD MORGAN

JIM BACK MEMORIAL MARSHFIELD:  DERRICK VAN DREEL

DICK TRICKLE MEMORIAL GSS:  TY MAJESKI

FRANK WELCH MEMORIAL GRUNDY:  RICKY BAKER

THE RED RACE WIR: RAINED OUT

THE WHITE RACE WIR: TY MAJESKI

THE BLUE RACE WIR:  TY MAJESKI

RED, WHITE, & BLUE CHAMPION WIR:  BOBBY KENDALL

WIB BAUMANN MEMORIAL STATE PARK SPEEDWAY: MARK MACKESY (2)

BEV ASCHENBRENNER MEMORIAL MARSHFIELD:  TY MAJESKI

FLIP MERWIN MEMORIAL SPS: MG GAJEWSKI

ALBERT GETZLOFF MEMORIAL GSS:  MARK MACKESY/DERRICK VAN DREEL

JOE SCHNEIDER MEMORIAL WIR: LOWELL BENNETT

BURDETTE CARTER MEMORIAL GRUNDY:  BILLY HULBERT

MARLIN WALBECK MEMORIAL DRP: MIKE LICHTFELD

JAKE BRADLEY MEMORIAL GRUNDY: PAUL SHAFER JR.

WAYNE CARTER CLASSIC GRUNDY: RICKY BAKER

SLINGER NATIONALS:  BUBBA POLLARD

KING OF THE HIGHBANKS SLINGER:  KYLE CHWALA

BRUCE MUELLER MEMORIAL WIR: LOWELL BENNETT

LARRY DETJENS MEMORIAL SPS: CHRIS WIMMER

JOSH BLUM MEMORIAL DRP:  NICK NOLDEN

DIXIELAND 250 WIR:  CASEY JOHNSON

RICH SOMERS MEMORIAL WIR:  KYLE CALMES

LEE SCHULER MEMORIAL GRUNDY:  RICKY BAKER

BILL MEILLER MEMORIAL DRP:  TY MAJESKI

TONY BETTENHAUSEN CLASSIC GRUNDY:  RICKY BAKER

WAYNE "LODI" LODHOLZ MEMORIAL SPS:  MARK MACKESY

SEPTEMBER SHOWDOWN LLM DRP:  DALE NOTTESTAD

NATIONAL SHORT TRACK CHAMPIONSHIP RFD:  ALEX PRUNTY

NSTC BIG 8: MICHAEL BILDERBACK